Aktualności
03 Lis 2015

Zanim klient zdąży zaparzyć herbatę

Wywiad z Ewą Wernerowicz, Dyrektor ds. Operacyjnych Vivus Finance.”Klienci przyzwyczaili się to tego i oczekują, że wszystko dostaną w kwadrans. Przed erą Vivusa na rynku finansowym nie było to takie proste”

Vivus.pl jest liderem internetowych firm pożyczkowych w Polsce. Jakie kryteria decydują o tym, że klienci wybierają Waszą ofertę?
Klienci doceniają jakość oraz zaskakującą szybkość z jaką reagujemy na ich potrzeby i dostarczamy gotówkę na konto. Decydują się na Vivusa także dlatego, że mamy proste zasady i minimum formalności. Wszystkim życzę, żeby umowy, które podpisują ich klienci, były tak proste jak nasza. Poza tym ważna jest anonimowość. Nie muszą tłumaczyć się ze swoich wydatków. Pożyczając kilkaset złotych od znajomego, czy rodziny wypada wytłumaczyć, na co chcemy pożyczyć. W przypadku pożyczki online klienci mają ten komfort, że nikomu nie muszą składać wyjaśnień. To im się podoba i to cenią. Szybko pożyczają, a gdy mają środki finansowe, spłacają należność i pozbywają się zobowiązania.
Mówi Pani o zaskakującej szybkości. Ile czasu zajmuje uzyskanie pożyczki w Vivusie?
Większość pożyczek udzielamy w ciągu dziesięciu minut. W tym czasie weryfikujemy tożsamość i historię kredytową osoby wnioskującej. Od strony klienta wygląda to tak, że wysyła internetowy wniosek i zanim zdąży zaparzyć herbatę, ma pieniądze na koncie. Brzmi prosto? W praktyce jest jeszcze prościej. Ale pamiętajmy, że oferta pożyczkowa nie zawsze tak wyglądała. Jeszcze do niedawna osoba potrzebująca dodatkowej gotówki miała do wyboru pełną procedurę bankową, z licznymi dokumentami i zaświadczeniami albo wizytę domokrążcy – przynosił gotówkę i umowę, którą mało kto czytał. Bez zbędnej skromności mogę powiedzieć, że wprowadziliśmy rewolucję na tym rynku.
Czym oferta Vivusa wyróżnia się na tle innych firm pożyczkowych w Polsce?
Byliśmy pierwszą firmą, która była w stanie dostarczać tak szybko gotówkę na polskim rynku. Mamy najwyższą na rynku kwotę pierwszej darmowej pożyczki. Dzisiaj można pożyczyć w Vivusie 1600 zł i oddać po miesiącu, nie płacąc za to ani złotówki. Jesteśmy już liderem rynku pożyczek online w Polsce, dlatego wychodzimy z sieci. Nasze pożyczki są już dostępne w kioskach i sklepach. To dzięki kontaktom z klientami świetnie znamy ich potrzeby i tworzymy ofertę, której klienci ufają i z której chcą korzystać.
Jak internet wpłynął on na oczekiwania klientów w stosunku do rynku finansowego?
Przede wszystkim dzięki internetowi wszystko jest łatwiej dostępne. Klienci przyzwyczaili się to tego i oczekują, że wszystko dostaną w kwadrans. Przed erą Vivusa na rynku finansowym nie było to takie proste. Drugi kierunek zmian to oczekiwanie produktów prostych i zrozumiałych – jak najmniej dokumentów i jak najkrótsza umowa. Pamiętam klienta, który dzwonił do nas kilkukrotnie i upewniał się, że otrzyma pożyczkę w kilka minut. Okazało się, że właśnie kończy się aukcja w Internecie, którą chce wygrać. To tylko przykład, ale  z pewnością Internet wyśrubował wymagania co do dostępności produktu i szybkości obsługi klienta.

Autor

Marek Bosak

Podobne artykuły