Aktualności
18 Sty 2016

Prezes Vivus Finance laureatem nagrody Wektor 2015

Loukas Notopoulos, Prezes Zarządu Vivus Finance, otrzymał prestiżową nagrodę przyznawaną przez Pracodawców RP – Wektor 2015. Tym samym Vivus Finance jako pierwsza firma z branży pożyczkowej dołączyła do grona przedsiębiorstw nagrodzonych tym wyróżnieniem.

Kapituła Pracodawców RP przyznaje co roku nagrody osobom, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce. Loukas Notopoulos otrzymał tytuł Wektora 2015 „za rozwiązania, które zmieniły polski rynek usług pożyczkowych oraz za ich umiejętne łączenie z potrzebami klientów”.
Statuetkę, symbolizującą człowieka kroczącego z podniesioną głową, który nie zważa na przeszkody i przeciwności losu, Prezes Zarządu Vivus Finance odebrał z rąk Waldemara Pawlaka.
– To szczególne wyróżnienie jest drogowskazem pokazującym kierunek rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Nagroda dla Vivusa, bo tak ją traktuję, jest sygnałem, że branża fintech została już dostrzeżona – mówi Loukas Notopoulos. – Gdy weszliśmy na rynek w 2012 roku trafiliśmy na standardowe reakcje: najpierw niedowierzanie, potem bagatelizowanie skali zmian, które nastąpiły. Dziś dotarliśmy do ostatniego etapu, czyli akceptacji. A to oznacza, że musimy znowu wymyślić coś nowego – dodaje.
Wśród tegorocznych laureatów Wektorów znaleźli się również m.in.: Tomasz Zaboklicki – Prezes PESA Bydgoszcz, Prof. Andrzej K. Koźmiński z Akademii Leona Koźmińskiego, Nikos Kalaitzidakis – Prezes Zarządu Coca Cola HBC Polska oraz Piotr Pawłowski – Założyciel i Prezes Stowarzyszenia Integracja.
Wektory przyznawane są przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej od 2002 roku. Zyskały miano prestiżowych wyróżnień nie tylko w świecie gospodarki, ale także polityki, kultury, nauki i mediów.
Pracodawcy RP są najstarszą i największą organizacją pracodawców w Polsce – działają od 1989 roku, reprezentują ponad 10 000 firm, zatrudniających blisko 5 mln osób.

Autor

Marek Bosak

Podobne artykuły