Aktualności
27 Cze 2016

Prezes Vivus Finance laureatem Manager Awards 2016

Loukas Notopoulos, Prezes Zarządu Vivus Finance, otrzymał prestiżową nagrodę Manager Award 2016 przyznawaną  przez Business Magazine Manager. Statuetkę odebrał podczas V edycji Gali konkursowej. Jury Manager Award 2016 przyznało nagrodę Prezesowi Vivus Finance, jako liderowi rynku fintech w Polsce.
Gdy wchodziliśmy na rynek w 2012 roku mało kto wiedział co to jest fintech. Świat finansów dzielił się na banki i dostawców IT. Dwa lata później prezes jednego z banków ogłosił „chcemy być firmą technologiczną z licencją bankową”. Nikt nie wierzył w te słowa. Dziś Polska jest mekką fintechu. Nasz sektor bankowy jest tak rozwinięty, że w USA cały byłby fintechem. Możemy więc powiedzieć, że jesteśmy fintechem w centrum fintechu –
powiedział Notopoulos odbierając nagrodę.
W uzasadnieniu wyboru jury podkreśliło osiągnięcia Vivusa od czasu wejścia na rynek. Firma kierowana przez Loukasa Notopoulosa przeprowadziła rewolucję w branży consumer finance. Vivus stał się przykładem tego, jak w branży fintech startup może osiągnąć sukces. Swój sukces Vivus zawdzięcza rozwiązaniom technologicznym – pożyczki udziela nawet w 3 minuty i wykorzystuje do tego między innymi ocenę wiarygodności klienta opartą o Big Data.
Swoją pozycję Vivus zbudował stawiając na innowacje. To lider wdrażania rozwiązań fintechowych w codziennej pracy. Nowoczesna technologia pozwoliła przekroczyć kilka barier w dość konserwatywnie pojmowanych w Polsce finansach. Popularność Vivusa doprowadziła do uproszczenia oferty pożyczek gotówkowych w całej branży finansowej. Zastosowane przez niego rozwiązania (jak choćby suwaki ułatwiające wybór kwoty i okresu pożyczki) stały się standardem. Nie tylko w pozostałych firmach pożyczkowych, ale w całym polskim sektorze finansowym.
Wśród tegorocznych laureatów Manager Award znaleźli się także: Zygmunt Berdychowski, twórca Forum Ekonomicznego w Krynicy, Krzysztof Kalicki, Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska oraz Alfred Watzl i Wojciech Trojanowski z zarządu STRABAG. Zwycięzcy zostali wyłonieni z grona kilkuset top managerów przez jury reprezentujące środowisko biznesu.

Autor

Marek Bosak

Podobne artykuły