O nas

Vivus Finance to spółka należąca do północnoeuropejskiej grupy 4financeGroup, wiodącej firmy w branży pożyczek online działającej w 15 krajach. Vivus jest liderem rynku pożyczek internetowych oraz sektora fintech w Polsce. Firma przeprowadziła prawdziwą rewolucję w branży consumer finance. Stała się także przykładem jak w branży fintech rozwinąć się od startupu do dochodowej organizacji.

W 2012 roku Vivus uruchomił sprzedaż pożyczek przez Internet na rynku polskim. Od początku swej działalności jest regularnym laureatem wielu nagród w zakresie obsługi klienta.

Vivus został wyróżniony między innymi prestiżową nagrodą Gwiazda Jakości Obsługi (kilkukrotnie), przyznawaną firmom spełniającym najwyższe standardy obsługi Klienta, statuetką Najlepszy Partner w Biznesie oraz trzykrotnie Złotym Laurem Klienta. Również Prezes Vivus Finance – Loukas Notopoulos – jest laureatem wielu nagród indywidualnych, w tym Manager Award i Wektor.

Firma zatrudnia obecnie ponad 300 pracowników.

Vivus Finance Sp. z o.o. – kadra zarządzająca

Ewa Wernerowicz
Prezes Zarządu
Manager z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach finansowych. Ekspert rynku Fintech posiadająca rozległą wiedzę w zakresie bankowości oraz technologii w finansach. Wiceprezydent Pracodawców RP, największej w...
Przemysław Kłobut
Dyrektor Finansowy
Stanowisko Dyrektora Finansowego Vivus Finance objął w 2017 r. Posiada rozległe doświadczenie zarówno w zakresie finansów, jak i bankowości.
Ewelina Makowska
Dyrektor Departamentu Prawnego
Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, cywilnym i finansowym. Posiada ponad sześcioletnie doświadczenie, które zdobywała w międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych.
Marek Kujawa
Dyrektor Departamentu Ryzyka i Informacji Zarządczej
Od blisko ośmiu lat kieruje Departamentami Ryzyka największych polskich instytucji finansowych. Do Vivus Finance dołączył w 2015 r. wspomagając firmę swoim doświadczeniem oraz zaangażowaniem.
Tomasz Więckowski
Dyrektor Marketingu
Anna Panek
Dyrektor HR
Posiada jedenastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi, które zdobywała pracując na stanowiskach managerskich w korporacjach z branży bankowej, FMCG i farmaceutycznej.
Piotr Białkowski
Dyrektor Sprzedaży
W trakcie swojej kariery odpowiadał zarówno za budowę zespołów sprzedażowych, jak i tworzenie i zarządzanie całymi bankowymi sieciami sprzedaży. Dla różnych pracodawców otworzył ponad 200...