Aktualności
03 Lis 2015

Jak pożyczka to przez internet!

Internet staje się ważnym kanałem korzystania z usług finansowych. To właśnie za jego pośrednictwem najczęściej bierzemy pożyczkę. Tak jest nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich.

Jak najchętniej bierzemy pożyczkę? Nie przez telefon i nie w punktach obsługi, ale za pośrednictwem internetu. Tak pokazują badania Vivus Finance przeprowadzone na klientach firm pożyczkowych w sześciu krajach: Polsce, Bułgarii, Danii, Finlandii, Gruzji i Szwecji. Co ciekawe w większości badanych państw klienci pożyczają tylko w ten sposób. W Polsce zdecydowana większość, bo 90%.
Rośnie znaczenie urządzeń mobilnych
Jak pokazują wyniki badań Vivusa, tym razem na konsumentach w Polsce, w ciągu 2 ostatnich lat możemy obserwować trend odchodzenia od użytkowania internetu na komputerach. Wzrasta natomiast liczba użytkowników internetu na urządzeniach takich jak smarfon czy tablet.To naturalny trend, wynikający z rosnącej mobilności wielu sfer naszego życia. Chcemy mieć dostęp do produktów i usług zawsze i wszędzie, bez względu na miejsce i czas. Coraz więcej osób posiada smartfon z dostępem do internetu. Jak pokazują badania w Polsce 46% wszystkich stron internetowych przeglądną jest za pośrednictwem telefonu komórkowego. To prawie połowa, a możemy spodziewać się, że liczba ta będzie rosła.
Badania, o których mowa zrealizowano na początku 2015 r. Badania kanałów korzystania z pożyczek zostały przeprowadzone w każdym z podanych krajów na reprezentatywnej grupie 1000 osób. Badanie korzystania z internetu zostały zrealizowane w Polsce także na grupie 1000 osób.

Autor

Marek Bosak

Podobne artykuły