Aktualności
27 Mar 2017

Biometryczne logowanie w aplikacji Zaplo!

Użytkownicy aplikacji mobilnej Zaplo mogą korzystać z ulepszonego systemu logowania – za pomocą odcisku palca. Dzięki temu aplikacja jest bardziej funkcjonalna i jeszcze bezpieczniejsza dla klientów.

Twórcy aplikacji Zaplo zaproponowali użytkownikom możliwość logowania się poprzez skan odcisku palca. Niepowtarzalność układu linii papilarnych gwarantuje użytkownikom wyższy poziom bezpieczeństwa niż przy tradycyjnych metodach weryfikacji tożsamości. Sprawia, że system jest wygodny w użyciu – nie trzeba np. zapamiętywać kolejnych haseł. To pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku pożyczek w Polsce.

Innowacyjny system logowania to jednak nie wszystko. Nowa wersja aplikacji wprowadza opcję przypominania o terminie płatności rat. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z przyjaznej instrukcji obsługi, która ułatwia nawigację po aplikacji oraz korzystanie z niej. Nowe funkcje zostały wpowadzone w obu wersjach aplikacji – na system operacyjny Android oraz iOS.

– Klienci instytucji finansowych cenią sobie własne bezpieczeństwo i komfort korzystania z rozwiązań, oferowanych przez firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie możliwości logowania odciskiem palca. Ta metoda wyróżnia Zaplo na polskim i europejskim rynku – biometryczne logowanie odciskiem palca oferujemy jako pierwsi w Grupie 4Finance. Następne wdrożenia tej metody weryfikacji tożsamości planujemy w Hiszpanii i Szwecji – mówi Aleksander Gurtowski, manager produktu w Grupie 4Finance.

Jak pokazują statystyki – aplikacja mobilna Zaplo, dostępna w systemach iOS i Android, została pobrana już prawie 25 tysięcy razy. Co więcej, blisko połowa wniosków pożyczkowych (45%) składanych w serwisie Zaplo pochodzi z urządzeń mobilnych.

Autor

Marek Bosak

Podobne artykuły