Aktualności
03 Lis 2015

Bądź czujny – mobile is comming

Odchodzą czasy, gdy do transakcji finansowych potrzebowaliśmy kontaktu z przedstawicielem handlowym w punkcie obsługi. Dziś oczekujemy szybkości i wygody, bo do takich standardów przyzwyczaił nas Internet. Chcemy mieć dostęp do produktów i usług zawsze, wszędzie oraz bez względu na miejsce i czas.

Jak pokazują badania, w Polsce 46 proc. wszystkich stron internetowych przeglądana jest za pośrednictwem telefonu komórkowego. To prawie połowa, a jesteśmy pewni, że ta liczba będzie rosła. – mówi Ewa Wernerowicz, Dyrektor ds. operacyjnych Vivus.pl. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi wśród klientów Vivus.pl użytkowanie Internetu przez standardowy laptop spada. Dziś mały telefon w naszej kieszeni odpowiada nam na wszystkie pytania i potrzeby. Ze względu na rosnącą mobilność wielu sfer życia, Vivus.pl, największy pożyczkodawca internetowy w Polsce, udostępnia swoją ofertę nie tylko przez stronę www, ale także przez specjalną aplikację dostępną w App Store i Google Play. Jak to działa? Cały proces od wnioskowania, po otrzymanie pieniędzy na konto, odbywa się za pomocą aplikacji na telefonie. Aplikacja Vivus to kompaktowe centrum finansowe, w którym można sprawdzić, jakie kwoty są dla nas dostępne, ile dni mamy na spłatę pożyczki. Kluczowe w procesie tworzenia było bezpieczeństwo użytkowników. Aplikacja jest spersonalizowana i zabezpieczona, w czym pomaga jasna instrukcja tworzenia loginu i hasła. Zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki? Pamiętaj o podstawowych zasadach:
Czytelna strona www
Na stronie wiarygodnego pożyczkodawcy powinny znaleźć się szczegółowe informacje o całkowitym koszcie pożyczki, o terminach spłaty oraz o opłatach dodatkowych za wszelkie operacje związane z zaciągnięciem pożyczki.
Bezpieczne połączenie
Korzystając z usług finansowych online, używaj tylko sprawdzonego sprzętu komputerowego oraz bezpiecznego i szyfrowanego połączenia sieciowego SSL – w pasku przeglądarki gdzie wpisujemy adres strony internetowej, powinna pojawić się kłódka, a adres powinien rozpoczynać się od https://. Nie wykonuj operacji finansowych, podczas korzystania z Internetu w kawiarenkach internetowych lub sieci publicznej.
Dane do logowania
Wszystkie informacje (hasło, login) należy przechowywać w miejscu trudnodostępnym dla osób trzecich. Nie zapisujmy ich na kartce lub w pamięci telefonu czy komputera. Dodatkowo pamiętajmy, aby po zakończeniu działań wylogować się z naszego konta.
Weryfikacja firmy pożyczkowej
Zanim wybierzesz firmę pożyczkową, potwierdź jej wiarygodność. Najlepszą metodą na znalezienie uczciwego i rzetelnego pożyczkodawcy jest weryfikacja w Rejestrze Firm Pożyczkowych, który jest nadzorowany przez Związek Firm Pożyczkowych.

Autor

Marek Bosak

Podobne artykuły